QKA THONE PACIENTET E KESAJ ORDINANCE?

 

N.N.nga Gjakova esht mjekuar nga dg.neuralgia nervi trigemini,kokedhembje/migrena/me se pese vite ka pas dhimbje te padurushem,pagjumsi,menzi ka ngren bukė,ndonjeher as sup ska mundur me pi prej dhembjes nonstop.Ka perdor tableta trodon,amp trodon,apm novalgetol si dhe barn ate ndryshem.Pas mjekimit te pasuksesshem ne Kosov shkon ne Zvicerr per mjekim te metejshem ku mjekohet me se dy muaj, por pa sukses.

Pas aplikimit te akupunktures me dymbedhjet tretmane esht sheruar plotesisht.Pacienti deklaroi; Zoti dhe ju zotni doctor me shpetuat.

 

M.M.nga Prishtina esht mjekuar nga dg.Psoriaza/psoriasis/me se dy vjet pa sukses.Dy her eshte hospitalizuar ne kliniken dermatologjike ne Prishtinė.Ka perdor yndyrna dhe krema te ndryshem,ne kohe te fundit me do yndyra te Gjermanis.Mjekimi i gjertanishem I pa suksesshem.Pas mjekimit me ane te akupunktures ne ketė ordinance lekura e degjeneruar e perhapur pothuajse net ere trupin dhe ne kokė ėshtė regjeneruar plotesisht.Nderimet ne lekur te trupit dhe ne kokė janė sheruar 100% nuk ka asnje millimeter/mm/ te lekures pa e sheruar plotesisht.Dėshmi fotot e pacientes.

 

M.M. nga Gjilani ka qene I paralizuar,ska ecur deri ne moshen kater vjeēar.Mjekimi gjertanishem I pa suksesshem.Pas mjekimit me ane te akupunktures dhe tuina masazhes,tani ece.Deshmi fotot e pacientit.

 

N.N. nga Prishtina njezetekater/24/vjeēare ka vuajte nga dg.stomatis aphtosa dhe gingivitis/pezmatimi I gojes dhe mishit te dhembeve/me se dymbedhjete /12/vjet.Eshtė mjekuar me tableta nistatin,sol nistatin dhe me vitamina bevipleks.Mjekimi i gjertanishem i pa suksesshem.Pas aplikimit te akupunktures eshtė sheruar plotesisht.

 

M.M. nga Skeneraj eshte mjekuar nga dg.dermatitis solaris keratosis acktinica nasi et atrophia cutis, status post steroidi therapy.Ketė sėmundje tė lekures e ka qe nga lindja me se shtatembdhjet vjet.Ftyra ėshtė skuēur ska guxu me u eksponu rrezeve te diellit.Ka perdor krema dhe yndyra tė ndryshem,barishte popullore nė shtatė muajet e fundit ka perdorur nje selocion dexerly te frances etj.Mjekimi I gjertanishem i pa suksesshem.Pas aplikimit te akupunktures eshte sheruar plotesisht.Deshmi fotot e pacientit.

 

Femiu N.N.dhjet /10/vjeqar nga Prishtina ka vuajtur nga dg.Bronkitis obstrktiva recidivans.Ka pas atake bronkite te shpeshta me frymarrje te veshtersuar.Ka perdor per mjekim antiobiotik spray inhalime dhe barishte te ndryshme.Mjekimi I gjertanishem I pa suksesshem.Pas aplikimit te akupunktures ska me atake bronkite,nuk perdor antiobiotik,sprejin dhe inhalime.

 

Femiu N.N.katermmdhjet /14/vjeqar vuan nga semundja e sheqerit/diabetes mellitus1/ndien lodhje,plogeshti,ka pi uj me shum se zakonisht dhe ka urinue ma shpesh.

Pas aplikimit te akupunktures sheqeri/glikemia/ne gjak dukshem normalizohet,gje qe shihet nga rezultatet e glikemis

 

      Rezultatet para mjekimit;

9        08  2010        10.0           15.00                20.00           2200

10     08    ‘’           7.4                4.3              19.1

11    08    ‘’

12      08   ‘’            6.6               18.00          16.3

                                                                   18.4

 

 Rezultatet e glikemis gjate mjekimit;

17 08      2010      7.2                5.3       7.9

 

 

 

18 08        ‘’          6.4 etj.

 

 

 

N.N nga Prishtina ka vuajte nga dg.Akne/puērra/ne ftyre me se shtat/7/ vjet,ska qka ska perdor per mjekim te ftyres; antiobiotik,yndyra krema dhe barishte popullore etj.Mjekimi I gjertanishem pa suksesesshem.Pas aplikimit te akupunktures esht sheruar plotesisht.Deshmi foto e pacientes.

 

 

N.N.nga Ferizaji ka vuajtur nga dg.Noduli hermoroidali externi  et interni/majeselli ne zorren e trash ka pas probleme me se dhjet vjet nga masjaselli; kruarje dhembje dhe gjakderdheje etj.Eshte ber dy her operacion nje her ne Zvicerr dhe se dyti ne Gjermani.Me terapi laserike ka pas pes tretmane ne Zvicer.Mjekimi I gjertanishem I pa suksesshem ka perdor barn ate ndryshme per mjekim.Pas aplikimit te akupunktures me tete tretmane eshte sheruar plotesisht.Deshmi deklarata e pacientit.

 

S.I.nga Fushe Kosova vuante nga dg.Neurologia nervi trigemini me se dy vite kishte dhembje te pa durueshme non stop ka perdor tbl paracetamol tbl.voltaren retard2x1,tegertol 3x1 dhe ponstan etj.Stomatologet kane nxjerr tete dhembe te shendosh,mirepo dhembjet nuk kan pushuar.Ne fund mjeket preferojn akupunktur ose operacion.Pas aplikimit te akupunktures ska me dhimbje,se pin tbl flen mire,sherohet plotesisht,semundja nuk eshte perseritur me se dy vjet.

 

A.A.nga Gjilani ka vuajtur me se dy vite nga ventat e zgjeruara/varices cruis/ vena te pezmatuar/tromboflebitis/,lekura e skuqur,e enjtur,vrima ne lekur dhe qelbosje te dy gjymtyreve,eshte mjekuar me se dy vjet pa sukses.Ka perdor antiobiotike,krema dhe yndyra te ndryshme qorap elastike,ka shpenzu me se dy mije euro per mjekim.

Pas aplikimit te akupunktures nuk ka me dhimbje,ska te enjtur te kembeve,te skuqurit jan terhekur esht sheruar pothuajse krejtesisht.

 

M.M. femiu kater vjeqar nga Rahoveci ka vuajtur nga dg. Eczem/majaselli/sėmundja ka qen e perhapur ne ter trupin.Esht mjekua ne Gjakov dhe Prishtin pa sukses me yndyra dhe krema te ndryshem.Te skuqurit dhe te enjturit sherohen plotesisht pas aplikimit te akupunktures.Deshmi fotot:

 

N.N.nga Fushė Kosova eshte mjeku nga dg.Psoriaza me se pesembdhjet vjet,ka qen e perhapur ne ter trupin.Ka perdor krema dhe yndyra te ndryshme,mjekimi I gjertanishem I pa suksesshem.Pas aplikimit te akupunktures esht sheruar plotesisht.Deshmi fotot pacientes.

 

L.Xh.nga Avganistani 28 vjeqare pas renies se flokeve/alopecia/me se dhjet vjet ka perdorur barishte,shampona te ndryshem,mirepo mjekimi I gjertanishem I pa sukseseshem.Pas aplikimit te akupunktures eshte sheruar pothujse plotesisht.Deshmi fotot e pacientes.

 

N.M.22 vjeq nga Londra eshte mjeku shum vite nga qrregullimet psiqike,ka qen ne mbikqyrje te neuropsikiatrit dhe te psikologut ska punu eshte izolu ne banes, ska pas vullnet per jet,pagjumesi,humbja e oreksit,si dhe shum shenja te ndryshme.Pas mjekimit me akupunktur nuk pin ma barna kthehet ne pun dhe vozit makinen.

 

I.I.nga Prishtina eshte mjeku me se pesė vjet nga majaselli ne Gjermani majaselli ka qen perhapur ne vetulla,ne duar dhe ne gjymtur etj.Mjekimi gjertanishem pa suksesshem.Pas aplikimit te akupunktures esht sheruar plotesisht.Deshmi fotot e pacientit.

 

M.M. nga Prishtina ka vuajte nga dg.Migrena lat.Dex/migrena ne anene e djathete/dg.Spondiloze te qafes Hipotensio arterialis/tension te ulet.Pagjumsis me se pesembdhjet vjet.Ka perdor barn ate ndryshme kunder kokedhembjes;avamigran,aspirina,etj.Mjekimi I gjertanishem I pa suksesshem.Pa aplikimit te akupunktures ska me kokedhembje se pin barna me.Deshmi fotot pacienti deklaroi dr.Shaip duar e arta I keni me te cilat I mjekoni paciantat.

 

N.N.Ka pas qrregullime psiqike stress pagjumesi,ska pas vullnet per pun,per jet ka pas panic atak eshte mjekua me se dhjet vjet te neuropsikiatri te psikologu ne kliniken neuropsikiatrike,mirepo mjekimi I gjertanishem pa suksesshem.Ka perdor tableta xanax,bensedin dhe vitamine.Pas mjekimit me ane te akupunktures gjenjda e pacientit dukshem permirsohet,kthehet vendin e punes ka vullnet per jet flen mir etj.

 

V.Q.Gjakova dg.Polyneuropathia.Pas mjekimit te pasuksesshem neper klinika te ndryshme dhe ne Zvicerr menzi ecte,lodhej shpejt kishte dridhje/tremor-parkinsonizem/ne ekstremitete.Pas mjekimit ne ket ordiananc ecen mire,ska dhembje ska dridhje,deklaroi se ka fitu ne peshe nente kilogram.

 

E.H.nga Gjilani pesembdhjet/15/ vjeqare dg.paraperesis extreminiteti inferior,ka pasur dhembje net ere trupin ska mundur te ece pa percjelles,ka nderprere shkollimin.Pas njezetetete/28/seansave ecen normalisht,po shkon ne shkoll etj.

 

K.S.nga Vitia pas mjekimit te pasuksesshem nga astma me se dy vjet ne klinika te ndryshme dhe ne Zvicerr,ka perdorur pese lloje barnash kunder astmes,ka pasur atake te renda astmatike.Pas aplikimit te akupunktures ska me atake astmatike dhe se perdor barna.

 

D.R.nga Shkupi eshte paralizuar ne anen e djathte te trupit,ka qene pa vetedije.I eshte nenshtruar mjekimit me akupunktur dhe pas dymbedhjete/12/seansave gjendja shendesore I eshte permirsuar dukshem.

 

E.S.Komoran Pas kokedhembjes[migrenes] me se tridhjete/30/vjet dhe vjelljes dy here ne dite njezet vjet,pas mjekimit me akupunktur-dhjete seansa nuk ka me kokedhembje as vjellje,nuk pi barna.

 

Dr.M.G. eshte mjekuar me se njezet /20/ vjet nga majaselli/ekcemi/.Pas séances se shtate te akupunktures I dalin thonjte e rinj,majaselli sherohet plotesisht,nga shuplakat e duarve.

 

J.I.nga Gjilani pese vjeqar eshte mjekuar me se tre vjet nga nje semundje e lekures dg.Ihtiosis qe perhapet ne shputat e kembeve dhe shuplake te duareve ne klinika te ndryshme te vendit dhe ne Zvicerr tre muaj ku I thone se semundja eshte e pa sherueshme.Me akupunktur dhe me terapi laserike pacienti tash ecen,luan top me shok.Semundja pothuajse eshte sheruar krejt,nuk eshte perseritur qe nje vjet.Deshmi fotot e pacientit.

 

M.M.Gojbule-Vushtrri vuan nga semundja e sheqerit.Ne kemben e majte I krijohet ulqera me gishterinj,I preferohet prerja[amputimi] e kembes.I nenshtrohet akupunktures-trapis laserike,ulqerat mbyllen te enjturit terhiqen I shpeton kemba nga ma e keqja.Deshmi;fotografit e pacientes.

 

Ing.M.R.nga Prishtina pas mjekimit te pasuksesshem me se teete muaj te nje pezmatimi ne kemben e djathet me ane te antibiotikeve me yndyra te ndryshme tek specialisti I lekures tek kiruurgu dhe ortopedi eshte nenshtru mjekimit me akupunktur dhe me laser terapi.Eshte sheruar plotesisht.

 

F.I.Polluzhe-Drenas.Deri ne moshen pese vjeqare nuk ka ecur vete.Pas akupunktures dhe tuinamasazhes vete po ecen.Deshmi fotografia.

 

J.B.nga Gjilani pas mjekimit nga dg lumboishialgia mjeket I kane preferuar operacion.Tash ska dhimbje nuk merr barna vozit veturen.Eshte sheruar plotesisht,dy vjet nuk esht perseritur semundja.

 

N.M.eshte mjekuar nga paraliza e ftyres me se kater vjet pa sukses.A.K.nga Mitrovica me se pese vjet.H.I. dymbedhjete vjet nga Podujeva.N.N.nga Prizereni me se pesembedhjete vjet,D.A.nga Prishtina me se dhjet vjet.Pastaj N.M.nga Tirana pese vjet te mjekimit te pa suksesshem ne Londer eshte mjekuar plotesisht[mjekimi eshte ber ne Londer]si dhe shum pacienta te tjer ne afatin record jan sheruar plotesisht nga paraliza e ftyres.Deshmi fotot e pacienteve.

 

H.S.Shupkovc-Mitrovica pas kokedhembjes[migrenes]njezetepese/25/vjet ka perdorur 7-10 tableta ne dite caffetin,plivadon etj.Qe dy vjet eshte sheruar ska kokedhembje ska nevoj per barna.

 

N.H.nga Vushtrria pas paralizes se gjysmes se trupit [hemiplegia]me se kater vjet menzi ka ecur me nje a dy percjelles.I eshte nenshtruar akupunktures.Tash ecen pa percjelles.Fotografia e pacientit.

 

Z.S.Skenderaj vuan nga reumatizmi me se njezet/20/vjet.Ne kohe te fundit gjendja keqesohet sa qe ka mbetur ne shtrat.Nuk ka qene ne gjendje vete te haje as te ruhet prej dhembjeve te medha dhe dridhjes se duareve/Parkinsonizem/.Tash ecen me shkop,nuk ka dhembje dhe ska dridhje te duarve.Deshmi fotot e pacientit.

 

L.A.nga Lypjani njezet vjeqare pas renjes se flokeve me se shtate vjet,pas mjekimit me akupunktur,me dymbedhjete seansa I dalin floket,eshte sheruar plotesisht.Deshmi:fotot e pacientes.

 

R.A.nga Mitrovica tetedhjete/80/vjeqare pas paralizes se gjysmes se trupit ne anen e majte dhe te paralizes se ftyres,si dhe tensionit te larte,eshte sheruar plotesisht.Tani ece pa percjelles,njekohsisht tensioni eshte normalizuar etj.

 

B.H.me pune te perkoheshme ne Kazagistan ka vuajtur nga majaselli I brendeshem/hemoroidet/,me se shtate vjet.Ka pas kruarje,dhembje,gjakderdhje her pas hershme nga zorra e trashe,ska mundur me u ule normalisht me se dy vjet.Ka perdor barishte te ndryshme yndyra supozitorije por mjekimi gjertanishem pa suksesshem.Ne fund preferojn operacion.Pas aplikimit te akupunktures eshte sheruar plotesisht.Deshmi;deklarata e pacientit.

 

D.D.nga Prishtina 12 vjeqar ka vuajtur nga epilepsia me se tete vjet ka perdorur ne fillim tableta fenobarbiton pastaj tableta tegretol 2x 1.Njekohesisht ka pas kokedhembje/migrene/ka perdor brenda dite tableta paracetamol 1x 1,brufen 1x 1 dhe voltaren tbl.

Pas aplikimit te akupunktures nuk ka me atake epileptike dhe kokedhembje.Me se dy vjet semundjet te lart permendura nuk jan perseritur.

 

Sh.C.nga Kazagistani ka vuajtur nga dg.dermatitis allergic ate ftyres dhe nga eczema mani bill’/majaselli/ne shuplaka te duarve.Dg gastritis etj.

Semundja e tanishme ka fillu para tete vjet ne ftyr ne shuplaka te duarve.Ka perdore yndyra dhe krema te ndryshem.Ka perdor per gjdo dite nga nje tablet pronison 20 mg.Ka pas dhembje ne bark,ju kane dobsu floket dhe muskuj e gjymtyreve.Me ane te akupunktures eshte sheruar plotesisht ska perdor ma tableta pronison,nderimet e lekures te ftyres dhe te duareve jane terhjekur plotesisht.Eshte kthye perseri ne pune ne Kazagistan,gje qe me perpara ska mundur me punue per shkak te majaselli ne duar.

 

Femiu 12 vjeqar nga Prishtina ka vuajtur nga reumatizmi me vite eshte mjekua ne Prishtinė ne kohė tė fundit gjendja keqesohet menzi ka ecur ka pas dhimbje ne gjunj dhe te enjtur per ket dergohet ne Beograd per mjekim te metejshem.Nga Beogradi leshohet pas gjasht muajve pa diagnoz definitive.

Pas aplikimit te akupunktures gjendja dukshem permirsohet te enjturit terhjeken etj deshmi;fotot e pac.

 

D.D.nga Prishtina eshte mjekuar nga paraliza e ftyres ne anen e djathet/paralsysis n,fac,lat dex/me se dhjet vjet pa sukses.Ne kliniken ORL katermbdhjet bllokada me terapi fizikale me se dy vjet,masazhe te ftyres ka bere shum vite.Ne vitin 1998 ka vazhdu mjekimin ne akademin ushtarake ne Beograd ku I preferojn operacion.Dy vitet e fundit ska bere asnje terapi.

Gjendja e tanishme;ballin spo e rrudh aspak,vetullen spo e leviz,kapakun e syrit nuk po e mbyll kendi I gojes po verehet dukshem.

Pas dhjete/10/vjet te mjekimit te pasuksesshem aplikohet akupunktura ne ket ordinance ne Prishtinė dhe sherohet plotesishtė.Deshmi fotot e pacientes.

 

L.L.gjashte vjeqare nga Prishtina ka vujte me se dy vjet nga dg.bronchitis obtr,recid.Ka pas here pas here kollitje,temperature frymarrje te veshtersuar etj.Ka marre antibiotic,ka perdor ventolin spray,inhalime me se pese muaj.Mjekimi gjertanishem pa suksesshem.Pas aplikimit te akupunktures ska me atake bronkite dhe se perdor barna.

 

M.K.nga Prishtina ka vuajte nga dg,majaselli/eczema/dhe nga dg,venat te zgjeruar/varices cruris bill/.Majasell ka pas ne shputen e kembes se majte me se njezet vjet/20/ ka perdor yndyra dhe krema te ndryshem,por mjekimi I gjertanishem pa suksesshem.

Vena te zgjeruar ka pas mbi tridhjete/30/vjet.Ne kohe te fundit ka pas dhimbje te padurueshme ne gjymtyr,eshte ngritur naten nga dy ore ska mundur te flej etj.Tani ska te enjtur ska dhembje venat dukshem jane terhjekur pas aplikimit te akupunktures.Njekosisht pas aplikimt te akupunktures majaselli ne shputen e kembes se majte eshte sheruar plotesisht.Deshmi;fotot e pacintes.

 

N.N.nga Prishtina eshte mjekua me se njezetetete/28/vjet nga dg.Psoriaza/Psoriasis/.Semundja ka qene e perhapur ne koke ne trup dhe ne gjymtyre,me komplikime te renda degjenerative ne shuplaka,te duarve,ska mundur te kryej funksionet elementare me ane te duarve.Njekohesisht ka vuajtur nga dg.Parkinsonit/dridhje te duarve/,mirepo mjekimi gjertanishem pa suksesshem.

Pas aplikimit te akupunktures proceset degjenerative jane regjeneruar,I dalin thonjet,ska pas me dridhje te duareve,pacienti eshte sheruar pothujse se plotesisht.Deshmi fotot e pacientit.

 

Z.R.Llugagji-Lypian pas paralizes se gjysmes se trupit menzi ka ecur me nje percjelles.Tash pas dhjete seansave ecen pa percjelles.

 

M.M.nga Fushė Kosova ka vuajtur nga venat e zgjeruar te dy kembeve/varices cruris billateris/pezmatimi I venave/tromboflebitis/me te enjtur,te skuqur,cianoze dhe me qelbosje/gangrene/te dy kembeve.Eshte mjekua me se njezetepese/25/ vjet ne Beograd dhe ne Prishtinė por pa sukses,ne fund I preferojn prerjen/amputimin/e te dy kembeve.

Pas aplikimit te akupunktures mbyllen varet/gangrenat/te enjturit terhiqen,rivendoset qarrkullimi I gjakut dhe regjenerohet lekura,shpetojn nga me e keqja prerja/amputimi/I te dy kembeve.Deshmi fotot e pacientes.

 

B.M.nga Lublana pas mjekimit te pasuksesshem me se dhjete vjet neper klinika te ndryshme nga dg.spondi Loza e qafes dhe dhimbjes ne shpine/lumbago/ka pas aksident me makine,ka bajte manzhete ne qafe mjekimi I gjertanishem pa suksesshem.Pas aplikimit te akupunktures ka permirsim te dukshem.Deklaraten e ka dhene pacienti para kameres Tv Klan Prishtinė.

 

A.A.eshte mjekua nga dg.paralysis nervi facialis lat dex/paraliza e ftyres ne anen e djathete/me se tetembdhjet/18/vjet nga lindja.Ne Somali/Afrik/ėshtė mjeku tete/8/vjet pastaj si refugjat ne Londer me se dhjete/10/ vjet.Mjekimi I gjertanishem I pa suksesshem,duken shenjat ne anen e djathet te ftyres qe e kane djeg me bestynit te vjetra.Me se tetembedhjet /18/ vjet ska mundur me rrudhe ballin,me mbyll syrin,kendin e djathet te gojes nuk e ka leviz dhe ka pas pengesa ne ngrenjen e ushqimit etj.Pas aplikimit te akupunktures eshte sheruar plotesisht.Mjekimin e ka bere ne Londer deshmi fotot e pacientes.

 

H.V.nga Londra eshte mjekua me se dy vjet nga paraliza e dores se djathete,ska mundur me bere funksionet elementare,ka pas dhimbje,mjeket I preferojn operacion,mirepo nuk premtojn sukses pas operacionit.Pas aplikimit te akupunktures eshte sheruar plotesisht.Nuk ka me probleme me dore me se kater vite.

 

N.N.nga Gjakova ka vuajtur nga dg.Spondioza e qafes C7/TH1 uncarthrosis cericale dhe nga dg venat te zgjeruar/varices cruis/.Eshte mjeku me se dymbedhjet vjet /12/ nga spondiloza e qafes dhe lumbago/dhimbje e shpines/,neper qendra te ndryshme per rehabilitim dhe me terapi fizikale ne banje te Pejes.Ka marre tableta dhe ingjeksione kunder dhimbjeve.Mirepo mjekimi I gjertanishem I pa suksesshem.Ne fund shkon ne mjekim ne Gjermani ku mjekohet me se dy muaj ku I thojn vjen ne konsiderim vetem operacion ne qafe.Pas aplikimit te akupunktures pothuajse se teresisht eshte sheruar.

 

N.N.nga Prishtina vuante nga reumatizmi me se dhjet/10/vjet.Ka pas te enjtur dhembje te medha te gjymtyreve,naten eshte zgjuar nga gjumi nga dhembje te medha.Ka perdor barn ate ndryshmem tableta dhe ingjeksione kunder reumatizmit,mirepo mjekimi I gjertanishem I pa suksesshem.

Pas aplikimit te akupunktures nuk ka te enjtur,ska dhimbje,nuk pin tableta dhe nuk merr ingjeksione etj.

 

A.A.nga Ribari eshte mjekuar kater vjet nga epilepsia pa sukses.Kater vjet ska atake epileptike nuk perdor barna me eshte sheruar plotesisht.

 

B.B.nga Rahoveci dg.Hernia disici I.v.L4-L5 dg.Paresis nervi peroneus1.sin dhe dg lumboishialgia Lat sin.Keto probleme ne shpine dhe ne kemben e majte ka me shum se dhjete vjet,gjendja shendetsore keqsohet sidomos dy muajt e fundit pas analizave te bera I preferojn operacion.Pas aplikimit te akupunktures nuk ka me dhimbje ne shpine,dhe ne kemben e majte nuk merre barna ingjeksione kunder dhembjeve te shpines dhe te kembes,rikthehet funksioni I tre gishtrinjeve te kembes se majte.

 

M.M.nga Pllava ka vuajte nga dg.Struma/gusha/.Me se dhjete vjet, dhe ne fund I preferojn operacion te gushes.Pas aplikimit te akupunktures gjendja dukshem permiresohet.Deshmi fotot e pacientes.

 

S.Sh.nga Sombori pas mjekimit te pasuksesshem me shum se tetembedhjete vjet nga Epilepsia.Tani dy vjet nuk ka atake epileptike.Eshte sheruar plotesisht.

 

N.A.nga Tetova,pas paralizes se gjysmes se trupit dhe e tensionit te larte me dhjet seansa I rikthehen funksionet e gjymtyreve dhe te ftyres se paralizuar,njekohesisht tensioni normalizohet etj.

 

N.A.nga Tetova,pas paralizes se gjysmes se trupit dhe tensionit te larte,me dhjete seansa I rikthehen funksionet e gjymtyreve dhe te ftyres se paralizuar,njekohesiht tensioni normalizohet etj.

 

Muharrem Kazaz nga Prishtina ka vuajtur mė se pese vjet nga DG. Psoriaza. Eshte mjekuar ne kliniken dermatologjike ne Prishtine, pastaj me yndyra te ndryshme me barishte ne regjionin gluteal dhe ne shputen e majte te kembes .

Mjekimi gjertanishem i pa suksesshem . Pas aplikimit te akupunktures semundja eshte sheruar plotesisht. Deshmi fotot e pacientit.

 

 

N.V. nga Njuorku- Amerike ka pas fytyren e paralizuar ne anen e djathte me se dhjete vjet , Eshte mjekuar neper klinika te ndryshme ne Njuork. Mjekimi gjertanishem i pa sukseshem. Pas aplikimit te akupunktures eshte sheruar plotesisht .  Deshmi fotot e pacientit